Sayfalar

11 Eylül 2012 Salı

Fondant Garden


Çocukluğumun bir döneminde izlediğim bir dizide başroldeki kadının çok şeker küçük bir cafe'si vardı kendince pastalar, küçük şirin tartlar vesair yapardı.O sıralar çok imrenirdim hatta bi ara pastahane bile açmak istemiştim.-şu yaşıma gelene kadar olmak istediğim şeylerin sayısı zibilyon tane olduğunu varsayarsak, çok da önemli bir mesele değilmiş- Bu dizinin afişlerini görür görmez direk o zamanlar aklıma geldi :) Bu diziden sonra cidden ne kadar beceriksiz bir kız olduğumu anlamış bulundum..asjahsjdgasald
Neyse şimdiden uyarayım dizinin başına boş mideyle oturmayın mazallah, ekran başında kendinizden geçebilirsiniz benden söylemesi :)
Şimdi farkettiyseniz bu kez çok farklı bir yöntem seçtim bu diziyi anlatmak için.Allah sizi inandırsın bir türlü yazamadım.Olaylar, kişiler birbiri içinde ve hiçbiryerin atlanmaması lazım.O yüzden yarım saat debelendikten böyle bir yöntem aklıma geldi.Umarım daha da karmaşıklaştırmamışdır. (?) ajsdajhgsdaf  :D

1.Zheng Mi En (Jian Man Shu -üstüne basa basa belirtmek lazım çünkü çoğu sitede yanlış belirtilmiş.Dizinin önceden kadrosunda Mi En rolü için Shara Lin vardı ancak sonradan değiştirilip yerine Jian Man Shu diziye girdi.) babasının ölümünden sonra onun yadigarı pastahaneyi tek başına yürütmeye çalışan, pasta yapmak konusunda çok yetenekli bir kızdır.
********
2.En yakın arkadaşı Chen Ai Lin ise, ünlü bir pasta şirketi sahibinin, pastanın p'sinden anlamayan kızıdır.Ai Lin yıllarca herkesten bunu gizler ve ihtiyacı olan pastaları kendi yapmış gibi Mi En'e yaptırır.Bir gün Ai Lin Kore'de düzenlenen bir pasta yarışmasına katılmak zorunda kalır.Bunun üzerine Ai Lin, Mi En'ı alıp Kore'ye götürür ve onu gizlice kendi yerine yarışmaya sokar.Yarışmada Mi En birinci olur ancak herkes onu Ai Lin zannetmektedir.
********
3.Pu Xi Huan, CNR şirketi sahibinin şımarık, aklı bir karış havada oğludur.Babasının büyük ısrarlarına rağmen bir türlü şirketi devralmak istemez.Bunun yüzünden Tayvan'a kaçar.Orada geçirdiği küçük bir kaza sonucu hafızasını kaybeder ve Mi En'ın cafesinde yaşamaya başlar.
********
4.Yan Han Xiang ise, CNR başkanının herkesten sakladığı gayri meşru çocuğudur.Pu Xi Huan'ın aksine Han Xiang çok çalışkan ve başarılı biridir.Ayrıca Han Xiang, Ai Lin'in okul yıllarından beri "senyor" diye dövünüp durduğu aşkıdır.
********
Evet, kaba taslak dizimiz bu şekilde.Şimdi ayrıntılara inelim.Zheng Mi En, Han Xiang'la Kore'de kazara tanışır ve ona aşık olur.Han Xiang onu pastacılar kralının kızı Ai Lin olarak tanımaktadır.Tek derdi babasından ufak bir sevgi görmek olan Han Xiang babasının isteği üzerine Ai Lin (Mi En)'e yaklaşır.Amacı onu kendine aşık edip 2 şirketin birlikteliğini sağlamaktır.Ancak Mi En'ı tanıdıktan sonra amacı o olsada, ona gerçekten aşık olmaya başlar.Ama Mi En'ın bilmediği birşey vardır ki oda Han Xiang'ın, Ai Lin'in yıllardır deli gibi sevdiği senyorudur (üst sınıf).Şimdi burada garip gelebilir insan nasıl en yakın arkadaşının sevdiği kişiyi bilmez.Şöyle ki, Ai Lin, Han Xiang'ı anlatırken hiç gerçek ismiyle anlatmaz hep ona senyor diye hitap eder.Mi En onu tanımadığı hemde ismini hiç duymadığı için  senyorun Han Xiang olduğu hiç aklına gelmez.
Pu Xi Huan ise, hafızasını kaybettiği için adını dahi hatırlamamaktadır.Ona cafede  Han Ji ismini takarlar.Han Ji'nin bir süre sonra hafızası yerine gelsede, numara yapmaya devam eder.Çünkü Mi En'e aşık olmuştur, ayrıca burada yaşadığı hayattan gayet memnundur.Han Xiang'la Mi En birbirini sevdiği için sesini çıkarmaz ve aralarına girmez.Ancak bir süre sonra Mi En'ın Ai Lin olmadığı ortaya çıkınca Han Xiang onu terkedip gerçek Ai Lin ile nişanlanır.Burda bildiğiniz kıza fena kazık atıyorlar yani.Han Xiang neyse ne yeni tanıştığın biri ne kadar güvenebilirsin ki ama Ai Lin en yakın arkadaşı Mi En'dan habersiz Han Xiang'la gizlice nişanlanması fenaydı.Neyse ki kızımız bu zamanları yanından hiç ayrılmayan Han Ji sayesinde atlatır.Hatta Han Xiang'ı unutup ona aşık olur.Olur olmasına da bitmiyor olaylar devam ediyor ama ben devamına girmeyeceğim lakin kore dizilerinden alışık olduğumuz o son dakika gollerinden birini bu dizide de kullanmışlar.Ama izleyin ben sevdim bu diziyi, oyuncuları, şarkılarını..

Gelelim diziden en sevdiğim sahnelere ve kişilere :)
*Birincisi ilk defa bu dizide kızın 2. elemanla olmasını istedim.Park Jung Min her ne kadar acayip şeker olsa da bu dizide, esas kızla 2. elemanın sahnelerini çok sevdim.İkisi çok tatlı duruyorlardı birlikte.
Bu sahne Mi En ve Han Xiang Kore'deyken Mi En'ın yürüyecek hali kalmaz ve Han Xiang onu sırtına almak ister.Mi En bunun utanç verici olduğunu düşündüğü için kabul etmek istemez.Daha sonra Han Xiang atkısını çıkarıp Mi En'in yüzünü kapatır ve kimsenin onu tanıyamayacağını böylece utanacak birşey kalmayacağını söyler.Yolda bu şekilde yürürken insanlar onlara bakınca Han Xiang biraz utanır.Bunun üzerine Mi En atkının diğer yarısıyla onun suratını örter.Öyle haydut gibi gezerler ama çok hoş bir sahneydi :) :)

*Diğer bir sahne ise diziden en sevdiğim sahne diyebilirim.Allahtan gif bulabildim :D
Olay kısaca; Kore'deyken restoranda masa kalmayınca Mi En'ın masasına Han Xiang'ı oturturlar.O sırada Mi En'de Ai Lin ile konuşmaktadır ve ona karşısında çok yakışıklı bir müşteri oturduğunu anlatmaktadır. Mi En onu koreli zannedip yanında rahat rahat konuşur, ancak Han Xiang Tayvanlıdır ve söylediklerinin hepsini anlar.Korece bilen Ai Lin ona telefonda ona bakıp "Oppa saranghae" demesini söyler.Ne demek olduğunu bilmeyen Mi En söyler ve devamını varın siz görün :D :D Çok güzel bir sahneydi yaaaa :D
   

*Bir diğer sahne ise, Xi Huan Tayvan'da kaza geçirince kimliğini, pasaportunu falan kaybeder.Ai Lin, Mi En'i tayvandan uzaklaştırıp Han Xiang'la nişanlanabilmek için Mi En ve cafedekileri Hawai'ye tatile göndermek ister.Herkes giderken Xi Huan pasaportu olmadığı için gidemediğine çok bozulur.Üstüne birde cafedekiler ona ışıkları açık unutmamasını
 klimayı kullanmamasını, tasarruf yapmasını isterler.Zaten gidemediğine bozulan Xi Huan inadına gider cafedeki tüm fanları açar, ışıkları yakar.Sonra üşüyünce de sandalyenin arkasına saklanması çok komikti :D


*Sonraki sahne ise, Han Xiang'ı Mi En'ı terkettikten sonra cafede çalışan arkadaşları onun morelini düzeltmek için bir parti düzenlerler.O gece Mi En fena halde sarhoş olur.Çocuğa etmediğini bırakmaz kıh kıh kıh :D


Dizide Ai Lin'i babasını inanılmaz sevdim! Çok komik bir adamdı :D Adamı ne kadar sevdiysem karısından  kadar nefret ettim ıykk dizi boyunca ağzının üstüne üstüne vurasım geldi :/
Daha sonra Ai Lin'i seven güzelim Tan Rui'yi harcadılar dedim heralde dizinin sonunda mutlu bir şekilde onuda gösterirler.Ama ne nerde?Çocuğu unuttular ama ben unutmadım!
 
Dizinin güzelim şarkılarından bahsetmezsek olmaz.Ben özellikle Kimberley Chen'nin söylediği Ai Ni ve So Good parçalarını çok sevdim.Dizinin açılışık müziği olan Da Mouth'un seslendirdiği Maybe şarkısıda fena değildi.
Kimberley Chen- Ai Ni

Kimberley Chen - So Good!
Bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız.Bu vakte kadar 100'ü aşkın yazı yazdım ama bu yazım kadar zorlandığımı hatırlamıyorum.Şuan okumuş olduğunuz yazı kaç defa silinip baştan başlanıldı bilemiyorum.Umarım hoşunuza gitmiştir.Sağlıcakla kalın, adios! :)

2 yorum:

  1. Uğraşmana değmiş güzel bir yazı ortaya çıkmış çingum eline sağlık;) Bu diziyi kaç kez es geçtim kore-tayvan ortak yapımlarından pek hayır görmedim bu güne kadar ama sen bu kadar sevdiysen banada göz atmak farz oldu. Helede eklediğin sahnelerde ilk ikisi pek bi dikkatimi çekti. Ben bi koşu izleyip geleyim jane;)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Haklısın çingu şimdi sana bu diziler bi Secret Garden bi AGD diyemem ama fena değildi.Hep aynı tarzdan sıkıldığımda arada değişik şeyler izlemek ilaç gibi geliyor.Bu da çerezlik iyi gitti^^

      Sil