Sayfalar

5 Temmuz 2012 Perşembe

Summer Times - İçinizi Isıtacak Sımsıcak Bir Yaz Aşkı


Şu sıcak yaz aylarında film izleyecek olsam heralde bu filmin adı direk dikkatimi çekerdi.Kimin çekmez ki "Summer Times"! Çağrıştırdığı şeyler direk; kum,güneş, deniz..Ama ben soğuk bir kış akşamı izledim :D Sıcak havanın haricinde çok da birşeyde gözüm kaldı desem yalan olur.Lakin öyle adının yaşattığı haz kadar, cıvıl cıvıl bir yaz filmi tadında değildi.Zaten filmin türü dram.Dram deyince de öyle Misa gibi birşey beklemeyin ki bence sadece son 20 dakikası falan dramımsı (?) idi.Onun haricinde romantik, sakin bir yaz aşkı filmi izlemeye kendinizi hazırlayın.Evet bu filmi tek kelimeyle ifade etmem istenseydi, seçimim "sakin"den yana olurdu.

Konusu; Ah Kwan (Bryant Chang) , kendi halinde, turistten başka kimsenin uğramadığı, gidenlerinde genelde bir daha dönmediği sessiz sakin küçük bir adada yaşamaktadır.Babasının terk edişinden sonra sinir krizi geçirip akli dengesini kaybeden annesinin tüm ihtiyaçlarıyla Kwan ilgilenmektedir.Bir gün en yakın arkadaşı Sha Chong ile, yerde bir cep telefonu bulurlar.Telefonu kurcalarken manzara resimlerinin içinde çirkin bir kız resmi görürler.Sha Chong, telefonun bu kıza ait olduğunu sanıp telefonu başından savmak ister.Ve telefonu Kwan'a verir.Aslında telefon o çirkin kıza değil, daha önce ayaküstü gördükleri Chen Wen Qing'e (Shara Lin) aittir.

Kwan telefonu sahibine vermek için gittiğinde bu kızın o kız olduğunu anlar ve bu günden sonra sıkı arkadaşlıkları başlar.Kwan ve Sha Chong, Wen Qing'in rehberi olup her gün adanın bir yerini gezmeye götürürler.Sha Chong da Kwan gibi Wen Qing'e aşık olmuştur ancak Wen Qing'in Kwan'a karşı boş olmadığını bildiği için sadece bakmakla yetinir.Kwansa, Wen Qing'in kendisine her gün daha da yaklaşan haline karşı çok temkinli davranmaktadır.Çünkü herkes gibi onunda bu sıkıcı adadan vakti gelince gideceğini düşünmektedir.Ancak Wen Qing ona gerçekten aşık olmuştur ve onu terk etmeyeceğine, bu adadan gitmeyeceğine dair söz verir.Daha fazla dayanamayan Kwan, Wen Qing ile bir aşk yaşamaya başlarlar.

Kwan bir gün kalktığında Wen Qing'in hiçbirşey söylemeden adadan ayrıldığını öğrenir.Hatta gittiğinden beri mail dahi atmamıştır.Aradan zaman geçtikten sonra Wen Qing mail atmaya başlar, artık hergün yeni bir mail atmaktadır. Bir gün Kwan yürürken Wen Qing'in piyano sesini duyar ve onların evine koşar, Wen Qing geri dönmüştür.Ancak Wen Qing'de bir gariplik vardır.Bu yaz yaptığı ve söylediği şeyler geçen yazdan farklıdır.Çünkü aslında o Wen Qing değil onun ikiz kardeşi Wen Jing'dir.( Mesela geçen yaz en çok çilekli dondurmayı sevdiğini söyler, bu yaz ise onu sevmediğini karamelliyi sevdiğini, geçen yaz tünellerden nefret ettiğini bir daha girmek istemediğini söyler, bu yaz ise ilk tünellere gitmek ister) Kwan bu durumu yadırgasa da onunla güzel bir yaz geçirir. Ancak bir gün şans eseri ada mezarlığında Chen Wen Qing'in adının yazılı olduğu bir mezar görür.O an bir şeyler döndüğünü anlar.Aslında Wen Qing yıllardır cilt kanseridir.O yaz hastalığı çok ağırlaştığı için adadan ayrılmış ve vefat etmiştir.Ancak Kwan'ı yüz üstü bırakmamak için ölmeden önce bir sürü e-posta yazar ve bunları ikiz kardeşinden her gün göndermesini ister.İlk başta sadece rol yapan Wen Jing zamanla oda ablası gibi Kwan'a aşık olur.Sizce Kwan, Wen Qing'i unutup kardeşiyle yeni bir başlangıç mı yapar yoksa hayatına eskisi gibi devam mı eder?Sizce Kwan'ın seçimi ne olacak? -Ben olsam kardeşiyle devam ederdim zaten ikizmiş ne fark eder adjasjgdahasdjklmgagsjss -


Son olarak dizinin müzikleri oldukça dinlenilesiydi.Benim seçtiklerim;


Al bunu ninni niyetine dinle :D Yeni nesil ninni :P

******

 + Geri mi dönüyoruz?
  - Geç kalırsak teyzen endişelenir.
 + Keşke yazı hiç bitmeyecek bir yolda geçirebilseydim.Sona                                  ermeyen bir yol var mı?
 Sonrası ;

2 yorum:

  1. Kanser kısmını okuduğumda tüylerim ürperdi, kanım dondu, gözlerim doldu. İzlersem eğer kesinlikle hüngür şakırt. Tanıtım için teşekkürler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bilmiyorum çok mu duygusuzum ama beni ağlatmadı zaten duygusal sahneler son 15 dakikada falan oluyor geri kalan hep eğlenceli :)

      Sil